ART / Frames / Ram 3685475
*
nr 368 5475
Ram
Lenght: ()
förgylld, "Porträtt" 46x37
Estimate:
300
Sold:
SEK 550
Auction date:
Monday July 18 2005
at 16:00:00
- Bid history
Time
Bidder
Bid
14/7 15:37:45
1
500 kr
17/7 11:42:44
2
450 kr
17/7 11:43:21
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene ram ramar
-
2034 ASHTRAY
Stig Lindberg (1916-1982), Sweden. Domino, Gustavs..//
Auction ends
this Monday
27 maj at 20:34
-
9104 TABLE LAMP
ceramics. Height: 110 cm,
Auction ends
this Monday
27 maj at 18:17
-
8090 DISH
Rörstrand, Sweden. Length: 38cm,
Auction ends
this Monday
27 maj at 20:47
-
9009 CERAMICS
Rörstrand, Sweden, stoneware, diameter: 29,
Auction ends
this Monday
27 maj at 18:59
-
9058 Kräftservisdelar
Alf Wallander (1862-1914), Sweden. Rörstrand, Swed..//
Auction ends
this Monday
27 maj at 19:30
-
8370 Kruka med fat
around year 1900, Rörstrand, Sweden, porcelain, fl..//
Auction ends
this Monday
27 maj at 19:22
*
Ram
nr 368 5475
Ram
Lenght: ()
förgylld, "Porträtt" 46x37
Estimate: | 300 |
---|---|
Sold: | SEK 550 |
Auction date: |
Monday July 18 2005 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
14/7 15:37:45 | 1 | 500 kr |
17/7 11:42:44 | 2 | 450 kr |
17/7 11:43:21 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene ram ramar
-
2034 ASHTRAY
Stig Lindberg (1916-1982), Sweden. Domino, Gustavs..//
Auction ends
this Monday
27 maj at 20:34 -
9104 TABLE LAMP
ceramics. Height: 110 cm,
Auction ends
this Monday
27 maj at 18:17 -
8090 DISH
Rörstrand, Sweden. Length: 38cm,
Auction ends
this Monday
27 maj at 20:47
-
9009 CERAMICS
Rörstrand, Sweden, stoneware, diameter: 29,
Auction ends
this Monday
27 maj at 18:59 -
9058 Kräftservisdelar
Alf Wallander (1862-1914), Sweden. Rörstrand, Swed..//
Auction ends
this Monday
27 maj at 19:30 -
8370 Kruka med fat
around year 1900, Rörstrand, Sweden, porcelain, fl..//
Auction ends
this Monday
27 maj at 19:22